Rady jak jít na to poskládat moderní obývací pokoj!

rodina

Při zařizování obývacího pokoje můžete naplno sledovat horké trendy nebo se vydat směrem tradičních interiérových řešení. Bez ohledu na to, jaký styl zařízení preferujete, se můžete inspirovat tipy jak uchopit zařizování obývacího pokoje tak, aby byl moderní, ale zároveň praktický a nadčasový. Prohlédněte si nápady, které vám pomohou vytvořit si obývací pokoj snů.

Otevřený koncept

Trend otevřeného prostoru vládne obývákům již několik let a bude tomu tak i nadále. Moderní obývací pokoje mají být zejména vzdušné a otevřené. Místnost byste neměli zbytečně přeplnit nábytkem či dekoracemi, které ji opticky zmenšují a ztěžují pohyb lidem. Robotický vysavač to také jistě neocení. Cílem při zařizování moderního obývacího pokoje je využít prostor funkčně a důmyslně. Hitem jsou zejména praktické obývací stěny v čistých, jednoduchých liniích, ale také samostatně stojící regály či vkusně umístěné závěsné police.

Stále častěji se také využívá koncept obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Takové dispoziční řešení interiéru vám umožní trávit více času s rodinou v prostoru, který funguje jako centrum celé domácnosti. Ideálním řešením, jak opticky oddělit obývací pokoj od kuchyně v otevřeném prostoru, je například umístit sedačku do prostoru na rozmezí obou zón.

Elegantní bílá a čisté linie

Moderní interiérový design je zejména o čistých, jednoduchých liniích. Do tohoto konceptu perfektně zapadá také nadčasová bílá barva, která prostor opticky provzdušní. Bílá barva se navíc lehce kombinuje, a tak prostor můžete dotvořit zajímavým obrazem, kobercem či jiným designovým prvkem. Zajímavý kontrast vytvoříte kombinací bílé sedačky a povlečení na polštář například v zelené barvě.

Mobilní nábytek

Oblíbenou volbou do moderního obývacího pokoje je flexibilní nábytek, který můžete v případě potřeby snadno přemístit a změnit tak dispoziční řešení místnosti. Oceníte to zejména v případě, že do místnosti zvolíte rozkládací sedačku, která poslouží jako pohodlné lůžko například pro návštěvy.

Moderní obývací pokoj by zároveň neměl sloužit pouze jako domácí kino. K rozhovoru tváří v tvář vám skvěle poslouží například dvě křesílka, která v případě potřeby jednoduše otočíte směrem k sobě.

Častou volbou do moderního obývacího pokoje je i konferenční stolek na kolečkách, který vám umožní pracovat s prostorem v závislosti na momentální potřebě. Místo ušetříte také díky multifunkčnímu konferenčnímu stolku s rozkladem, který v sobě ukrývá dodatečný odkládací prostor například na časopisy. Pro tak kvalitní mobilní nábytek je fajn nápad si dát pořídit nábytek na míru.

Rozmístění nábytku do prostoru

Rozmístěte sedačku, křesla či taburetku do středu místnosti a vytvořte tak zajímavé centrum místnosti. Takové řešení je vhodné zejména v případě, že se do obývacího pokoje otevírá více dveří, kterým by nábytek mohl bránit v otevírání. Rohy místnosti nechte volné – místnost tak bude působit opticky větší.

Přírodní materiály a barvy

Většina z nás touží trávit co nejvíce času venku, což se promítá i do zařízení interiéru moderního obývacího pokoje. Hitem je vnést do místnosti část exteriéru v podobě přírodních materiálů a barev. Na první příčce v oblíbenosti je nepochybně dřevo, které dokáže místnost zútulnit a působí hřejivě. Využít ho můžete u nábytku, ale ve hře jsou i dřevěné obklady stěn nebo stropu. Bát se nemusíte ani pryskyřičných prasklin či jiných nedokonalostí dřeva. Právě ty dělají přírodní prvky autentickými.

Pohodlí nade vše

Základním předpokladem pro každý dobrý obývací pokoj je zejména pohodlný nábytek. I v interiérovém designu se stále více klade důraz na to, aby byl obývací pokoj příjemným prostorem pro odpočinek a relax. Proto při výběru nábytku věnujte dostatek času volbě kvalitní a pohodlné sedačky nebo křesla. Po dlouhém pracovním dni vám skvěle padne i sedací pytel, který ocení i rodiny s dětmi.

Další články autora

Revize elektroinstalace aneb kterou kontrolu provést?

Život bez přítomnosti elektrického proudu už si nikdo z vás nechce představovat ani v těch nejhorších snech....

Pořiďte si nové židle, které vám budou dělat radost při sezení i při pohledu na ně

Jídelna nebo jídelní kout bychom měli mít uzpůsobený tak, aby nám dělalo radost usednout...

Krása z nitra země: Odkud pocházejí spinely?

Spinel se v přírodě objevuje poměrně vzácně. K vůbec prvním známým nalezištím můžeme zařadit náplavy...

Matrace: Zvolte vhodný rošt pro pohodlné spaní

Když přijde na matrace, rozhodně je nejdůležitější výběr toho vhodného modelu. V nabídce najdete rozmanité produkty,...

Nejnovější články

Revize elektroinstalace aneb kterou kontrolu provést?

Život bez přítomnosti elektrického proudu už si nikdo z vás nechce představovat ani v těch nejhorších snech....

Pořiďte si nové židle, které vám budou dělat radost při sezení i při pohledu na ně

Jídelna nebo jídelní kout bychom měli mít uzpůsobený tak, aby nám dělalo radost usednout...

Krása z nitra země: Odkud pocházejí spinely?

Spinel se v přírodě objevuje poměrně vzácně. K vůbec prvním známým nalezištím můžeme zařadit náplavy...
- Reklama -PR článek